איפור קבוע

איפור קבוע המלצות

איפור קבוע: יתרונות מול חסרונות

אומנות המיקרופיגמנטציה, או במילים אחרות 'איפור קבוע', הפכה ללהיט. כפי שהמושג מרמז, האיפור לא מיועד לרדת בשטיפה – מה שחוסך לא מעט זמן ואנרגיה באיפור על הבוקר או ביציאה מהבריכה.

איפור קבוע

איפור קבוע – תמונה להמחשה

קוסמטיקה קבועה נראית טבעית אם מיושמת על ידי איש\אשת מקצוע מיומנים בעלי מגע רך ועדין. כמו כן, ישנם קוסמטיקאים שמציעים הרדמה מקומית לפני ובמהלך תהליך היישום, במידה והמטופלת מבקשת זאת. שוק האיפור הקבוע מציע מגוון עצום של צבעים טבעיים שיתאימו לצרכיך בין אם למטרה קוסמטית או למטרת שיחזור.

האיפור המדובר ידהה עם הזמן משום שהפיגמנטציה מוחדרת לשכבה העליונה של הדרמיס ('dermis'). הודות לתחלופה בשכבות העור על פני תקופה של כמה שנים, הצבע דוהה.

סיבות נפוצות לבחירה באיפור קבוע

נשים רבות בוחרות באיפור קבוע לגבות כדי לסייע ביצירת מראה גבות מלאות ואחידות יותר. כמו כן, השימוש באיפור קבוע לאייליינר הוא נפוץ ומשמש ליצירת מראה עבה ובריא של הריסים. נשים רבות בוחרות לקעקע תוחם שפתיים או אפילו את כל השפה למניעת השימוש בשפתון. אם לא די בזה, אפשר אפילו לקעקע צלליות קבועות על העפעפיים. בין הסיבות העיקריות לאיפור קבוע:

 • אורח חיים עמוס ומלחיץ עם מעט מאוד זמן פנוי לדאוג לטיפוח ואיפור.
 • קשיים חזותיים, עדשות מגע וקושי להתאפר ללא משקפיים.
 • קושי במיומנות האיפור.
 • אלרגיות למסקרה ואיפור מסוים.
 • אתגרים בריאותיים: נשים שאיבדו את הגבות הודות להתקרחות ('alopecia-areata') יכולות לבחור באיפור קבוע של הגבות, ואחרות שסובלות מ- 'Vitiligo' עשויות לבחור באיפור קבוע להסוואת מצב עורן.
 • נשים פעילות בספורט מים ופעילויות חוץ.
 • שינויים הקשורים בהזדקנות כגון דלקות פרקים ומפרקים, כאבי כתפיים וצוואר שמקשים על יכולת האיפור.
 • נוחות – היכולת להיראות במיטבן 24 שעות בימממה – להתעורר עם איפור!

סיבוכים וסיכונים אפשריים במיקרופיגמנטציה

כמו בכל הליך קוסמטי, מיקרופיגמנטציה גם כן נושאת עמה סיכונים מסוימים שכוללים זיהום, בעיות הסרה, תגובות אלרגיות, סיבוכי MRI, גרנולומות ועוד.

להלן הסיבוכים העיקריים שיכולים להתעורר כתוצאה מהליך יישום איפור קבוע:

 • זיהום – ציוד איפור לא סטרילי ומחטים יכולים להעביר מחלות זיהומיות כגון צהבת וזיהומי עור כתוצאה מבקטריות ('Staphylococcus aureus').
 • בעיות הסרה – חרף טכנולוגית לייזר מתקדמת, הסרת איפור קבוע היא תהליך דקדקני שבדרך כלל כולל מספר טיפולים והוצאה כספית לא קטנה. הסרה מלאה ללא צלקות היא אולי בלתי אפשרית (נכון להיום).
 • תגובות אלרגיות – אם כי נדיר, תיתכנה תופעות לוואי הקשורות בגוונים מסוימים של דיו באיפור קבוע המשווקים על ידי יצרנים מסוימים.

חרף הסיכונים הכרוכים בהליך, איפור קבוע צובר פופולריות אדירה הודות לביקוש עצום. הביקוש האדיר הביא עמו תחרות אדירה בין יצרני איפור וקוסמטיקאים רבים. התחרות פועלת כמפקחת טבעית על השוק ואם יצרן וקוסמטיקאי מעוניינים להישאר פעילים ולצבור מוניטין, יהיה עליהם לספק את השירות הטוב ביותר והזול ביותר שניתן.

למרות כל הסיבות לעבור הליך איפור קבוע, יש גם סיבות שלא לעבור את ההליך אותן מומלץ לקחת בחשבון. כך או כך, בחרי בחכמה וצרי עמנו קשר.

המשך גלישה נעימה, Olga Cosmetics